
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 50.8 mm |
| Width | 25.4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Weight | 35 g |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Output Current | 2.5 A |
| Output Voltage | 21.6 V |
| Max Output Current | 2.5 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 60 W |
| Efficiency | 93 % |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
| Max Output Voltage | 26.4 V |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$42.58660
Ext.Price$42.58660
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $42.58660 | $42.58660 |
| 10 | $39.55759 | $395.57590 |
| 25 | $39.01300 | $975.32500 |
| 50 | $38.82509 | $1941.25450 |
| 100 | $38.63769 | $3863.76900 |
| 300 | $37.94929 | $11384.78700 |
| 500 | $37.27322 | $18636.61000 |
| 1000 | $37.22278 | $37222.78000 |
